Mühendislik / Ar-Ge
İnsanoğlu çevresel şartlarını ve imkanlarını geliştirebilmek için sürekli bir mücadele içine girmiştir. Bu mücadelenin doğal bir sonucu olarak tekerleği bularak taşımayı ve tarla sürmeyi daha kolay bir hale getirmiş, barutu bularak madencilik ve yol yapımında ilerleme kaydedilmiş, matbaayı bularak elle çoğaltılması yılları alacak yazıtlar, kolay bir şekilde basılabilir hale getirmiş, buhar makinelerini bularak şu anda kullandığımız otomobillerin ve ticari araçların temellerini atmıştır. Bunun gibi daha nice icatlar yaparak yaşam standardını artırmış ve sürekli bir inovasyon içerisinde olmuştur.

Bizde atalarımız geçmişte izlediği yoldan giderek sürekli bir gelişim halindeyiz. Mühendislik ve arge faaliyetlerimize ara vermeden devam ederek en iyiye ulaşmayı hedeflemekteyiz. Sektörde ve özel makine projelerinde edindiğimiz tecrübe, bilgi birikim sayesinde konusunda uzman mühendislerimizle arge faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Arge faaliyetlerimizde alışılmışın dışında yeni teknikler geliştirerek ürünlerimizi en ergonomik ve en ekonomik olarak tasarlama gayretindeyiz.

Örnek vermek gerekecek olursa;
tahıl taşıma ekipmanlarında elevatörlerin önemi büyüktür. Bu yüzden biz ve ekibimiz elevatör tasarımını, katı partikül yapay zeka programları kullanarak sistemin simülasyonu gerçekleştirip en ergonomik elevatör dizaynını ortaya çıkarmak için çalışmaktayız.

Yan taraftaki videoda görüldüğü üzere elevatör tasarımında üst başlık büyük önem arz etmektedir. Kullandığımız yapay zeka programı sayesinde hem malzeme israfının önüne geçiyoruz hem de tam müşteri memnuniyeti gerçekleştirmiş oluyoruz.